Adana İnşaat Fuarı Hakkında

Adana İnşaat Fuarı inşaat, ısıtma, soğutma, havalandırma, klima ve güneş enerji sistemleri bölümüyle İnşaat sektörünün tüm paydaşlarını bir araya getirerek, yeni iş bağlantıları kurulması ve iş fırsatlarının hayata geçmesi için uygun bir ortam sağlamayı amaçlamaktadır.

Adana İnşaat Fuarı Bilgileri

Tarih: 20-23 Şubat 2025
Konum: ADANA - TÜRKİYE
Yer: TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi


DAHA FAZLASINI KEŞFEDİN>>ADANA İNŞAAT FUARI 2025'İ NEDEN ZİYARET ETMELİSİNİZ?

Türkiye'de İnşaat Sektörünün Yeri

Türkiye'de inşaat sektörü, ekonominin en önemli sektörlerinden biridir. 2023 yılında inşaat sektörünün gayri safi yurtiçi hasıla (GSYH) içindeki payı %4,7 olmuştur. İnşaat sektörü, kendisine bağlı yaklaşık 250 alt sektörün ürettiği mal ve hizmeti talep eden bir konumdadır. Bu nedenle, inşaat sektörünün büyümesi, bu alt sektörlerin de büyümesine ve istihdam yaratmasına neden olmaktadır. 2023 yılında inşaat sektöründe doğrudan istihdam 1,8 milyon kişiye ulaşmıştır. Bu istihdam, inşaat sektörünün ülke ekonomisine sağladığı en önemli katkılardan biridir.İnşaat sektörü Türkiye ekonomisi için lokomotif bir sektör konumundadır. İnşaat sektörünün büyümesi, Türkiye ekonomisinin büyümesine ve kalkınmasına önemli katkılar sağlamaktadır.

 

Bölgesel İnşaat Sektörü İçin Güçlü Birliktelik

TÜYAP Adana ve DAİMFED (Doğu Akdeniz İnşaat Müteahhitleri Birlikleri Federasyonu) işbirliği ile bölgenin en büyük inşaat fuarı yapılmaya hazırlanıyor.

ADANA İNŞAAT FUARI 2025'E STANTLI KATILIM SAĞLAMAK İÇİN TIKLAYIN